Annons
Annons

Köpställen från Café – här hittar du återförsäljare och butiker

Var hittar jag plagget, skon eller accessoaren från Café, är en fråga vi ofta får. Börja här! Vi samlar kontaktuppgifter till butiker och återförsäljare av varumärken som förekommer i Cafés magasin och på Cafe.se.

Markus Thunberg
Dela (0)
Tweeta

 

kopstallen

118 Second Läder 08-34 20 59

A Day’s March 08-611 00 20

A.O.CMS www.aocms.com

A.P.C apc.fr

Acne Studios 08-522 996 00

Addick addick.se

Adidas 08-599 291 00

Adidas Eyewear 031-14 48 90

Alden aldenshoe.com

Annons

All Blues allblues.se

Ally Capellino allycapellino.co.uk

Alpha Industries/Vox 08-545 126 69

Altewai Saome altewaisaome.com

Amend Atelier 08-452 93 90

American Apperel 08-218140

AMI amiparis.fr

Animus Jewelry animusjewelry.com

Another Shirt Please anothershirtplease.com

Antikt Gammalt & Nytt 08-678 35 30

Aplace aplace.com

Asics 08-544 409 60

Asos asos.com

Atlas Design 031-720 96 00

ATP Atelier atpatelier.com

AW Bauer Skrädderi 08-104 780

Axel Arigato axelarigato.com

Bågar och Glas 08-611 83 09

Balmain balmain.com

Baron baron.se

Barton bartonperreira.com

Ben Sherman 031- 743 28 00

Beyene Classic 080-914 77 20

Beyond Retro 08-559 136 43

Bikeid 08-400 262 60

Birkenstock birkenstock.se

Bjørg Jewellery 08-545 005 50

Björn Borg 08-50 63 37 00

Bläck/MQ 031-388 80 00

BLK DNM 08-678 83 00

Blueprint/MQ 031-388 20 00

Boom Watches 070-988 60 29

Boomerang 08-598 922 00

Bottega Veneta/Imagegroup 08-611 19 94

Breitling breitling.com

Brothers 08-410 520 00

Bruun 08-663 09 07

Bruuns Bazaar 08-32 88 01

Burberry burberry.com

By Malene Birger bymalenebirger.com

Byredo 08-525 026 10

BZR/Bruuns Bazaar 08-32 88 01

C.QP c-qp.com

Calida 08-444 94 60

Caliroots 08-72 00 797

Calvin Klein Underwear/Swimwear 08-611 13 50

Calvin Klein/NK Herrtrend 08 762 87 74

Calzedonia calzedonia.it

Canada Goose canada-goose.com

Canali canali com

Carhartt/AWB 08 – 675 00 60

Casio 08-442 70 20

Castaner castaner.com

Caterpillar 031-743 28 00

Cavaliere cavaliere.se

Cheap Monday/The Grocery 08-678 01 05

Christian Louboutin christianlouboutin.com

Church’s church-footwear.com

CK Watches & Jewellery/Spalt PR 08-667 05 21

Club Monaco 018-49 05 200

Common 0703-609 941

Common Projects commonprojects.com

Converse converse.com

COS cosstores.com

Cottonfield 08-505 766 03

Craft 033-722 32 00

Crocker/JC 08-410 520 00

Crockett &Jones crockettandjones.se

Custommade custommade.dk

Daniel Wellington danielwellington.com

Day Birger et Mikkelsen 08-441 12 70

Denim Demon 076-13 67 676

Desperate Needs desperate-needs.com

Diesel 08-644 55 88

Din Sko putfeetfirst.com

Dockers 08-545 700 00

Dolce & Gabbana 0039-02 77 42 71

Dolomite 031- 93 94 00

Dr Denim 031-29 19 91

Dr Martens 08-74 30 201

Dries Van Noten driesvannoten.ln-cc.com

Eastpak 0323-298 20 00

Edwin/AWB 08-675 00 61

Efva Attling 08-611 90 80

Eivy Flodin 08-660 63 00

Elvine/AWB 08-675 00 62

Emilio/MQ 031-388 20 00

Encore 08-221 420

Encore 08-221 420

Esprit/Red and Square Fashion PR 08-642 68 37

Eton 040-12 86 30

Eurosko 020-24 17 00

Everest 011-243 000

Eytys eytys.com

Filippa K 08-615 70 00

Frame Denim frame-denim.com

Frank Dandy 08-545 25 450

Fred Perry 031-727 24 60

FWSS fallwinterspringsummer.com

G-star 08-411 22 22

Gabucci 08-678 07 30

Galaxy Silversmycken 08-650 25 90

Gant 08-506 76 000

Gant Footwear 031-20 80 50

Geox 018-10 10 10

Givenchy givenchy.com

Gucci gucci.com

H by Hudson 031-727 24 60

H&M 08-796 55 00

Hackett 031-743 28 00

Hanro 08-510 648 00

Happy Beads happybeads.se

Happy Plugs happyplugs.se

Happy Socks happysocks.com

Hattbaren 08-641 33 88

Helly Hansen 0200-88 26 00

Henri Lloyd 031-939400

Henrik Vibskov henrikvibskovboutique.com

Henten thehentenbag.com

Hermès hermes.com

Herr Judit 08-658 30 37

Hestra 0370-33 97 10

Hope 08-667 64 00

Hugo Boss 08-611 42 40

Hummel 0702-47 34 32

Hunky Dory hunkydory.com

Hyde’s 070-140 41 31

Image Group 08-611 19 94

Indigofera/The Grocery 08-678 01 05

J.Crew jcrew.com

J.Lindeberg 08-400 500 41

Jack & Jones 08-58 55 50 00

JC 08-410 520 00

Jens Dahlström 08-662 40 60

Jofama 028-05 55 55

John Henric 040-616 06 39

Josefin Strid 08-850 229 096

Junkyard junkyard.se

JUS 08-20 67 77

K2 013-31 11 72

Kappahl 08-215 544

Komono warekomono.com

L’Homme Rouge lhommerouge.com

L’oeil loeil.se

Lacoste 08-447 66 90

Lacoste skor 031-743 28 00

Lager 157 lager157.com

Lanvin 0033-144 713 336

Larsson and Jennings larssonandjennings.com

Le Coq Sportif lecoqsportif.com

Lee Jeans 08-545 785 50

Levi´s Vintage Clothing 08-545 700 00

Levi’s 08-545 700 00

Levi’s Made & Crafted 08-545 700 00

Lexington Clothing 08-545 558 00

Lindex 020-570 580

Little Liffner littleliffner.com

Ljung 08-654 45 10

Loake www.loake.se

Longchamp/Ibeyostudio 08-32 88 01

Longines 08-681 18 00

Louis Vuitton 08-611 92 00

Loveyewear loveyewear.se

Lululemon eu.lululemon.com

Lunettes lunettes-kollektion.com

Luxottica 08-522 971 50

Lyle & Scott 08-792 13 30

Mads Nørgaard/Ibeyostudio 08-32 88 01

Maidenform 08-768 88 00

Marc by Marc Jacobs 08-679 58 60

Marc O’Polo 08-556 315 00

Mardou & Dean 0047-224 680 00

Maria Nilsdotter 08-611 93 00

Matinique 08-505 766 00

MCS 08-661 08 70

Meindl 063-55 66 66

Merc 0046 708 85 22 80

Mexx 08-578 872 00

Moncler store.moncler.com

Monki monki.com

Morley 0708-160 247

Morris 033-13 90 00

Moscot 0701-42 30 21

Mouli/MNO 08-440 57 57

MQ 031-388 20 00

Mr Johnson’s Wardrobe mrjohnsonswardrobe.com

Mr Porter mrporter.com

Naturkompaniet 08-24 19 96

Neuw 08-675 00 62

New Balance 031-743 28 00

New Black newblack.se

New Era/MNO 08-587 91 600

Nikben nikben.com

Nike/AWB 08-675 00 62

Nikolaj d’Étoiles 08-588 00 293

Nilson Shoes nilsonshoes.com

Nitty Gritty 08-658 24 40

NK 08-762 80 00

NN07/Ibeyostudio 08-32 88 01

North Sails 031 93 94 00

Nudie Jeans 08-410 97 200

Oakley 020-79 54 6

Odeur 070-292 71 04

Oki-Ni oki-ni.com

Ollefabriken 031-727 34 60

Omega omegawatches.com

Örjan Andersson orjanandersson.com

Oscar Jacobson 033-23 33 00

Oscar Magnusson 08-410 06 071

Our Legacy ourlegacy.se

Palladium 031-761 200 00

Palmgrens 08-66 79 040

Paul & Friends 08 -762 83 30

Paul Smith Shoes 031-743 28 00

Peak Perfomance 08-506 555 00

Pendleton /AWB 08-675 00 62

Pepe Jeans 031-743 28 00

Pockin pockin.se

Polaroid Eyewear 08- 86 80 22 50

Polo Ralph Lauren 08-678 10 40‎

Pour 070-638 99 09

Prada 0033-1 562 130 70

Puma 042-19 71 00

Punkt Shop 08-21 76 87

Ra-Re 031-72 72 382

Rahnsäter Sport rahnsater.com

Ralph Lauren 08-553 11 400

Red collar project/Mno 08-440 57 57

Red Wing/Vox 08-545 12 660

Reebok 08-522 35 200

Replay 031-775 65 90

Resteröds 08- 410 18 666

Reunion/ MQ 031-388 20 00

River Island 070-548 77 40

Rizzo 08-508 992 00

Rose & Born 08-662 08 90

Saddler 0300-154 000

Safilo 020-32 89 60

Saint Laurent ysl.eu

Salomon/Amer Sports 033-23 37 00

Samsøe & Samsøe 08-353 711 66

Sand 08-441 12 70

Sandqvist 070-527 69 10

Santosh santoshclothing.com

Saucony saucony.eu

Scampi 08-665 30 35

Scarosso scarosso.se

Schnayderman’s 0708-80 36 83

Scorett 0340-69 00 40

Scotch & Soda 08-611 14 00

Sean John/MNO 08-440 57 57

Sebago sebago.se

Selected Homme 05-585 55 000

Shamballa Jewels shamballajewels.com

Silent by Damir Doma /Jus 08-611 98 00

Sisley 0045-33 11 00 44

Skoaktiebolaget 08-684 09 684

Skobranschrådet 08-411 16 41

Sneakersnstuff 08-743 03 22

Snoot snoot.se

Soft Goat softgoat.com

Sophie by Sophie/Nk 08-762 80 00

SOS Sportswear/Ibeyostudio 08-32 88 01

Speedo 08-594 770 70

Stadium 011-24 30 00

Stenströms 042-151 180

Stephen F stephen-f.com

Stone Island 08- 658 24 40

Stutterheim 0723-28 83 00

Sun Buddies tres-bien.com

Sunday Sun/The Grocery 08-678 01 05

Sunpocket 031-20 80 50

Superga 031-76 12 000

Supra suprafootwear.com

Suunto 070-567 34 88

Swatch 08-68 11 828

Sweet junkyard.se

Synsam 08-6195 28 60

Tailor Store tailorstore.se

Tärnsjö 0292-707 50

Ted Baker/MNO 08-440 57 57

The Case Factory thecasefactory.com

The North Face 020-717 500

The Tailoring Club 08-410 520 00

The White Briefs/The Grocery 08-678 01 05

These Glory Days +47 93 45 75 71

Thomas Sabo 08-545 052 00

Tiger Jeans 08-54 63 10 00

Tiger of Sweden 08-54 63 10 00

Tissot tissot.ch

Tod’s 0039-02 772 251

Tokyo Bay arvidz.se

Tommy Hilfiger 08-556 98 400

Topman 08-51803153

Topshop 08-23 03 35

Totême toteme-nyc.com

Très Bien Shop tresbienshop.com

Tretorn 042-19 71 00

Tricker’s trickers.com

Triumph 08-54 54 10 00

Triwa triwa.se

Ubi Sunt 0703-09 27 41

Under Armour/MNO 08-58 79 16 00

Uniforms For The Dedicated/AWB 08-675 00 62

Urbanears 073-590 44 96

Vagabond 0340-541 200

Vans 076-610 39 86

Vasuma 08-20 77 24

Velour 031-775 38 00

Victorinox 08-545 185 56

Weekday 0771-620 600

WeSC 08-46 50 50 00

Whårds Made to measure wardhs.se

Whyred 08-528 005 95

Whyszeck 08-55 08 43 46

Wolsey 08-811 060

Won Hundred 08-21 30 13

Wood Wood/AWB 08-675 00 62

Woolrich 08-679 97 02

WOS wosstore.com

Wrangler 08-545 785 50

Zadig & Voltaire 08-611 80 04

Zara zara.com

Annons

Dela (0)
Tweeta


Laddar