Hoppa till innehåll

10 schyssta sneakers – för under 700 spänn

Bilden är borttagen
Oliver Beckman

Snart är det vår! Det bästa med våren? Att kunna använda sneakers igen.

Sneakers är utan överdrift den sko som är mest lättanvänd, en snygg sneakermodell går att använda till i stort sett alla outfits och i stort sett alla tillfällen. Till våren finns det återigen en uppsjö av snygga sneakers. Här listar Café några du kan köpa – utan att behöva försätta dig själv i personlig konkurs.

Bilden är borttagen

Cleana skor. Snygg färg, hög sula. Vinnande kombination.

Pris, 449 kr, River Island

Bilden är borttagen


Vem vill inte ha skor som ser ut som ett nylagt golv?

Pris, 699 kr, Vans

Bilden är borttagen

Är du rädd för att du inte ska synas på gatan med dina nya sneakers? Köp de här och problemet är löst på nolltid.

Pris, 610 kr, Topman

Bilden är borttagen

Men du kanske inte heller gillar att sticka ut för mycket utan bara vill ha ett par stilrena höga sneakers? Den här modellen kan du bära både till träningskläder som något stiligt dressat.

Pris, 399 kr, H&M

Bilden är borttagen

Tygskor är tygskor. Och vitt är vitt. Är du bara medveten om vad den kombinationen kan leda till är det här en snygg och skön modell. Samt billig.

Pris, 199 kr, Revolution/Stadium

Bilden är borttagen

Traditionell. Snygg. Fräsch.

Pris, 449 kr, Din Sko

Bilden är borttagen

Sådana här modeller har gjorts i årtionden. Det finns en anledning till att de fortfarande görs. Sköna som få!

Pris, 699 kr, Puma

Bilden är borttagen

Skon som lockar fram våren på riktigt.

Pris, 699 kr, Wesc

Bilden är borttagen

Svart och vitt är alltid en vinnande kombination.

Pris, 699 kr, Adidas

Bilden är borttagen

Man gillar hög sula, det gör man ju. Sedan gör den mossgröna färgen sitt för att skapa en snygg modell.

Pris, 449 kr, River Island

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.