Hoppa till innehåll

acne paper på moderna museet: vimmel

Bilden är borttagen

Den världsberömda porträttfotografen Lord Snowdon har gjort omslaget och Dazed and Confused-redaktören Jefferson Hack (pappa till Kate Moss dotter) visar sin bokhylla hemma i vardagsrummet. Det är två av många höjdpunkter i Acne Paper, det ambitiösa tidningsprojekt jag skrev om på denna plats redan för en dryg månad sedan.I fredags kväll var releasefest i Stockholm, … Continued

Den världsberömda porträttfotografen Lord Snowdon har gjort omslaget och Dazed and Confused-redaktören Jefferson Hack (pappa till Kate Moss dotter) visar sin bokhylla hemma i vardagsrummet.

Det är två av många höjdpunkter i Acne Paper, det ambitiösa tidningsprojekt jag skrev om på denna plats redan för en dryg månad sedan.
I fredags kväll var releasefest i Stockholm, i Moderna Museets pampiga lunchrestaurang. De här människorna stötte jag på.
Ännu mer vimmel finns här.

Bilden är borttagen

Spy Bars Carl M Sundevall.

Bilden är borttagen

Designern Martin Bergström och East-chefen Jonas Andersson.

Bilden är borttagen

Fotograf Andreas Kock och fotografagenten Andres Fransson från Adamsky.

Bilden är borttagen

Acnes Jonny Johansson.

Bilden är borttagen

Acne Jeans Pontus Björkman.

Bilden är borttagen

Fredrik.

Bilden är borttagen

Stylisten Robert Rydberg.

Bilden är borttagen

Acne Jeans VD Mikael Schiller.

Bilden är borttagen

Acne Jeans redaktör Tomas Persson.

Bilden är borttagen

James Taylor och fotografen Markus Larsson.

Bilden är borttagen

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.