6. Bubs Strawberry/Vanilla Diamond

Jordgubb och vanilj är egentligen ingen särskilt dum kombination och det här är faktiskt inget motbjudande godis. Det är bara så att när man gör en rankinglista hör det till formatet att någon måste hamna sist och de här råkar helt enkelt ha lite svagare, försiktigare identitet än sina Bubs-syskon.
LÄS ÄVEN: 12 olika sourcream & onion-chips rankade – från sämst till bäst
5. Bubs Lemon Raspberry Skalle

Citron och hallon – kul och otippad kombo! Känns faktiskt lite ogjord och fungerar bra. Citronen dominerar lite, men balanseras försiktigt upp av hallonsmaken.
4. Bubs Tutti Frutti Diamond

Tankarna vandrar faktiskt lite till Fazers sura Tutti Frutti-variant, men med en Bubstwist i form av den patenterade konsistensen. En god påse!
3. Bubs Banana Toffe Ovals

Skummig, lagom seg banankola. Riktigt vasst godis och kampan i topp tre är riktigt jämn. Väldigt beroendeframkallande ovaler.
LÄS ÄVEN: McDonalds internationella nyheter rankade – från sämst till bäst
2. Bubs Raspberry Salty Licorice Skalle

När kombinationen hallon och lakrits introducerades kändes det konstigt att den inte alltid skulle ha funnits. De här rödsvarta kranierna är en av de trevligaste paketeringarna man kan tänka sig för just den kombon.
LÄS ÄVEN: 10 färdiga bearnaisesåser rankade – från sämst till bäst
1. Bubs Cool Cola Skalle

Om det inte finns en helt solklar förlorare här så finns det å andra sidan en riktigt tydlig segrare. Colasmaken är så himla stark och god i de här att man blir glad av varje tugga. Den nya storleken ger en annan riktigt fin konsistens som tjänar särskilt colaskallarna väl. Dessutom riktigt gott syrliga som nästan simulerar kolsyran hos sin dryckesförlaga.
Läs även: