Hoppa till innehåll

Dofta som en kärleksgud

Bilden är borttagen
Patrik Hedlund

Minns ni Eros? Den undersköna kärleksguden i den grekiska mytologin, som med hjälp av sina pilar sätter hjärtan i brand? I vår lanserar Versace en doft som ska ha samma förföriska egenskaper som honom. Skönhet, åtrå, och passion är nyckelorden för doften. Och i mixen hittar vi citron och mynta i toppen, tonkaböna i hjärtnoten … Continued

Bilden är borttagen

Minns ni Eros? Den undersköna kärleksguden i den grekiska mytologin, som med hjälp av sina pilar sätter hjärtan i brand? I vår lanserar Versace en doft som ska ha samma förföriska egenskaper som honom.

Skönhet, åtrå, och passion är nyckelorden för doften. Och i mixen hittar vi citron och mynta i toppen, tonkaböna i hjärtnoten och vetiver, vanilj och cederträ i basen.

Ni som minns succédoften Versace Pour Homme, från 2008, kan vänta er en mycket yngre, lättare och modernare doft.

Versace Eros släpps den 11 mars.

Patrik Hedlund

Bilden är borttagen

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.