Hoppa till innehåll

Marc Jacobs: ”the london bus t-shirt”

Bilden är borttagen

Att Marc Jacobs öppnat en butik i London (Mount Street i Mayfair) för fyra veckor sedan har knappast ungått någon. För att fira sin UK-etablering har Marc designat ett par t-shirts med Londonmotiv, bland annat denna, ”London Bus t-shirt”, i turkost och rött. I Marc by Marc-butiken på Bleecker Street i New York är priset … Continued

Att Marc Jacobs öppnat en butik i London (Mount Street i Mayfair) för fyra veckor sedan har knappast ungått någon.

För att fira sin UK-etablering har Marc designat ett par t-shirts med Londonmotiv, bland annat denna, ”London Bus t-shirt”, i turkost och rött.

I Marc by Marc-butiken på Bleecker Street i New York är priset endast 20 dollar. Fler modeller fonns på marcjacobs.com

Bilden är borttagen

”The London Bus T-shirt”, 20 dollar, från Marc by Marc Jacobs.

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.