Hoppa till innehåll

Nu när bloggen ändå (högst tillfälligt) börjat publicera bilder…

Bilden är borttagen

Trogne läsaren ”Pirre” läste inlägget om dresscoden på shoppingcenter i Dubai, och skickade den här bilden för referens. Från en helt vanlig livsmedelsbutik i Kroatien. Men den relevanta frågan: Var LÄGGER jag då min pistol medan jag är inne i butiken? Senast jag lät Turbo passa den blev det faktiskt bara en jävla massa problem.

Trogne läsaren ”Pirre” läste inlägget om dresscoden på shoppingcenter i Dubai, och skickade den här bilden för referens. Från en helt vanlig livsmedelsbutik i Kroatien.

Bilden är borttagen

Men den relevanta frågan: Var LÄGGER jag då min pistol medan jag är inne i butiken? Senast jag lät Turbo passa den blev det faktiskt bara en jävla massa problem.

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.