Hoppa till innehåll

Samma utgångspunkt. Varierade slutsatser.

Bilden är borttagen

Min fru och jag besöker förskolor i området med vår son. På en av dem läser en kvinna ur personalen mitt namn från en lapp, tittar på mig, och frågar om det är jag ”som är Fredrik Backman”. Jag nickar. Hon ler. Jag: (Viskar glatt) Såg du? Hon kände igen namnet! Hon kanske läser min … Continued

Min fru och jag besöker förskolor i området med vår son. På en av dem läser en kvinna ur personalen mitt namn från en lapp, tittar på mig, och frågar om det är jag ”som är Fredrik Backman”. Jag nickar. Hon ler.

Jag: (Viskar glatt) Såg du? Hon kände igen namnet! Hon kanske läser min blogg??? Då kommer vi LÄTT få plats här!

Min fru: (Begraver uppgivet ansiktet i händerna) Herregud. Hon kanske läser din blogg. Då kommer vi aldrig få plats här.

Läs Fredrik Backmans roligaste och allra bästa bloggposter. Här skrev Fredrik Backman sina roligaste texter under tiden han bloggade för Café.se.

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.