Hoppa till innehåll

tiger öppnar ny butik i göteborg

Bilden är borttagen

Även Tiger of Sweden öppnar en ny butik här i Göteborg. 250 kvadratmeter på Södra Larmgatan 22. – Vi har precis som branschen i övrigt märkt av de kärvare tiderna. Men det är inte första gången Tiger möter en lågkonjunktur och historiskt har vi alltid gått stärkta ur sämre tider. För oss är det ett … Continued

Även Tiger of Sweden öppnar en ny butik här i Göteborg.

250 kvadratmeter på Södra Larmgatan 22.

– Vi har precis som branschen i övrigt märkt av de kärvare tiderna. Men det är inte första gången Tiger möter en lågkonjunktur och historiskt har vi alltid gått stärkta ur sämre tider. För oss är det ett tillfälle att fokusera vårt arbete ännu mer och utnyttja de möjligheter som dyker upp – till exempel att öppna nya, egna butiker i riktigt bra lägen. Butiksöppningarna följer en långsiktig strategi som vi har för egna butiker på nyckelmarknader, säger David Thunmarker, vd för Tiger of Sweden.

Bilden är borttagen

Mikael Lagerqvist är butikschef på Tiger of Sweden på Södra Larmgatan i Göteborg.

Bilden är borttagen
Bilden är borttagen
Bilden är borttagen

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.