Hoppa till innehåll

Versace for H&M Cruise Collection

Bilden är borttagen

Samarbetet mellan H&M och Versace fortsätter. Den 19 januari släpps en så kallad cruisekollektion (semestergarderob)  som enbart kommer att säljas online. Herrkollektionen innehåller bland annat en ullkavaj med skinndetaljer, skjortor i vitt och blått, shorts,  jeans,  jeansskjorta, T-shirts, badbyxor, en morgonrock och en weekendbag. – Kollektionen ger en föraning av den kommande vårsäsongen och innehåller … Continued

Samarbetet mellan H&M och Versace fortsätter.
Den 19 januari släpps en så kallad cruisekollektion (semestergarderob)  som enbart kommer att säljas online.
Herrkollektionen innehåller bland annat en ullkavaj med skinndetaljer, skjortor i vitt och blått, shorts,  jeans,  jeansskjorta, T-shirts, badbyxor, en morgonrock och en weekendbag.

– Kollektionen ger en föraning av den kommande vårsäsongen och innehåller både semesterplagg och vardagsplagg, med mycket denim och tryck, alltsammans i klassisk Versace-anda, säger Margareta van den Bosch, kreativ rådgivare på H&M.

Bilden är borttagen


Versace for H&M Cruise Collection ute 19 januari.

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.