Hoppa till innehåll

Jeff Bridges peakar

Bilden är borttagen

Tom Waits-låten Never Let Go, som jag nämner i förra inlägget, är förresten med i soundtracket till American Heart (1992) – Jeff Bridges favoritfilm ur sin egen produktion. Om ni inte sett den så rekommenderas den verkligen. Förutom att American Heart är mumma för alla oss som älskar melankoliska filmer om nyss utsläppta amerikanska fångar så … Continued

Bilden är borttagen

Tom Waits-låten Never Let Go, som jag nämner i förra inlägget, är förresten med i soundtracket till American Heart (1992) – Jeff Bridges favoritfilm ur sin egen produktion. Om ni inte sett den så rekommenderas den verkligen. Förutom att American Heart är mumma för alla oss som älskar melankoliska filmer om nyss utsläppta amerikanska fångar så peakar nog Jeff Bridges snygghet ungefär här. Eller hur?

Jonas Cramby är författare och skribent i Café. Han har gett ut kokböckerna Texmex från grunden, Texas BBQ, Mackor, !Taco loco!, Japansk grillning och Korean BBQ samt guideboken Tokyo för foodisar. Böckerna har getts ut i flera länder över hela världen.

Email: crambyjonas@gmail.com

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.