Hoppa till innehåll

Filippa K:s 10-årskalas

Bilden är borttagen

Det har redan gått 10 år sedan Filippa K öppnade sin allra första butik på Grev Turegatan i Stockholm.Nästa torsdag, 15 mars, nyöppnar man den ombyggda butiken och firar det med en stor fest. Låter trevligt, tack för inbjudan, men den kvällen är jag, Emine och Jens i Malmö och Köpenhamn på andra evenemang. Fin inbjudan till … Continued

Det har redan gått 10 år sedan Filippa K öppnade sin allra första butik på Grev Turegatan i Stockholm.
Nästa torsdag, 15 mars, nyöppnar man den ombyggda butiken och firar det med en stor fest.

Låter trevligt, tack för inbjudan, men den kvällen är jag, Emine och Jens i Malmö och Köpenhamn på andra evenemang.

Bilden är borttagen

Fin inbjudan till Filippa K:s butiksöppning nästa vecka. Det ryktas om att den nya butiken på Grev Turegatan är en arkitektonisk upplevelse.

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.