Hoppa till innehåll

Cafés favoriter: Här är 9 bästa svenska modeköpen just nu

Bilden är borttagen

Att vi svenskar är bra på kläder är det ingen tvekan om. Vårt skeva väder har möjliggjort en industri och ett mode som kännetecknas av rena linjer, basfärger och bra material. Här är 9 tidlösa plagg från svenska märken som är riktigt bra just nu! Hatt, 699 kr, Tiger of Sweden Skjorta, 960 kr, Schnayderman’s T-shirt, … Continued

Bilden är borttagen

Att vi svenskar är bra på kläder är det ingen tvekan om. Vårt skeva väder har möjliggjort en industri och ett mode som kännetecknas av rena linjer, basfärger och bra material. Här är 9 tidlösa plagg från svenska märken som är riktigt bra just nu!

Bilden är borttagen

Hatt, 699 kr, Tiger of Sweden

Bilden är borttagen

Skjorta, 960 kr, Schnayderman’s

Bilden är borttagen

T-shirt, 285 kr, A Day’s March

Bilden är borttagen

Byxa, 1 199 kr, Oscar Jacobson

Bilden är borttagen

Sko, 1 599 kr, Tiger of Sweden

Bilden är borttagen

Jeans, 300 kr, Weekday

Bilden är borttagen

Jeansjacka, 2 200 kr, Acne Studios

Bilden är borttagen

Rock, 1 000 kr, Weekday

Bilden är borttagen

Skjorta, 249 kr, H&M

Gustav Broström

* * *

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.