Hoppa till innehåll

Nu kommer pingisskon inspirerad av Hollywoodsuccén

Foto: Nordisk Film och A24.
Jonas Strandberg

Marty Supreme har lanserats tillsammans med en hel del kul och otippad merch, men de här stilrena skorna tar nog ändå priset.

Timothée Chalamets urspårade Marty Supreme som går på bio nu skildrar en mycket egensinnig pingisspelare på ett lika egensinnigt sätt. Nu släpper produktionsbolaget A24 en sko – tillsammans med japanska bordtennisspecialisterna Koyo Bear.

Denna superlimiterade specialutgåva baseras på en modell designad av en legendar inom sporten i fråga – Ichiro Ogimura. Marty Supreme-utgåvan kommer i två färger, där båda baseras på vit kanvas, men där den ena är utsmyckad med orange detaljer (släpps i 850 exemplar) och den andra med röda och blå (1000 exemplar).

Foto: A24
Foto: A24
Foto: A24

Skorna släpps enbart i den officiella A24-shoppen, och gör därmed en hel del annan kreativ och rolig merch sällskap. Allvarligt talat är den platsen livsfarlig för den med de minsta cinefila tendenserna.

Nyhetsbrev

Varje vecka skickar Cafés redaktion ut de senaste, roligaste och vassaste artiklarna från sajten så du alltid håller dig uppdaterad.